Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça sorulan sorulara buradan ulaşabilirsiniz.

Evet, rezervasyon adı kime ait ise o kullanıcının kendi adının üzerinde yer aldığı kredi kartı ile ödeme alınmaktadır.

Evet var. Standart rent a car güvencesi limitler dahilinde fiyatlara dahildir. Güvence bedelinin kapsamını genişletmek için ek güvence paketlerini tercih edebilirsiniz.

Günlük 500 km sınır mevcut, ekonomik  ve orta segment araçlarda 30 günlük periyotta maksimum 4000 km premium araçlarda ise  maksimum 3000 km kullanım hakkı vardır. Bu limitler ek km paketleri ile genişletilebilmektedir.

Evet alınıyor, araç gruplarına göre farklı tutarlarda depozito alınmaktadır. Kiralama koşullarında bu tutarların ne kadar olduğunu inceleyebilirsiniz.

Maalesef başkasına ait kredi kartı ile kiralama yapılamamaktadır. Mutlaka kredi kartı sahibinin sizinle beraber ofise gelmesi gerekmektedir.

Evet yapabilirsiniz. Kiralama koşullarımıda yabancı ehliyet prosedürünü inceleyeniz.

Araçlarımızı dolu depo teslim edip  dolu depo olarak iade alıyoruz.

York Rent a Car resmi web sitesinden, mobil uygulamasından, call  center veya şubelerimiz üzerinden yapılan rezervasyonlarda 24 saat öncesine kadar ücretsiz rezervasyon iptali yapabilir, ödeme yaptığınız ücretin tamamını iade alabilirsiniz.

Aracın kiralama şartlarına uygun şekilde bırakılmaması durumunda oto yıkama/kuaför hizmeti ücreti ayrıca kesilebilir.

Web sitemizde gösterilen araçlar, söz konusu gruplar için örnek teşkil etmektedir. Kiralanacak aracın markası ve modeli, kiralama saatindeki uygunluk durumuna göre söz konusu gruba dahil araçlardan biri olarak yetkililerce belirlenir. Bu sebeple kesin bir marka veya model taahhüdü yapılamamaktadır.

Araç teslimatında belirtilen iade saatinden itibaren geçerli olacak şekilde opsiyon süresi 2 saattir. Şubelerimizden müsaitlik doğrultusunda talep edebilirsiniz.

Hayır. Araçlarımız yalnızca Türkiye sınırları içerisinde kullanılabilir.

Evet, rezervasyon adı kime ait ise o kullanıcının kendi adının üzerinde yer aldığı kredi kartı ile ödeme alınmaktadır.

Araç iadesinden sonraki 7 iş günü içerisinde faturalar müşterilerimizin e-posta adreslerine gönderilmektedir. Bu noktada HGS vb. ödemelerin sonradan karta yansıtılabileceği unutulmamak gerekir.

HGS etiketleri plakalara tanımlıdır. Yolculuğunuz sırasında ödeme yapmanız gerekmemektedir. Aracı iade ettiğiniz ofis kiralama sonrası HGS kontrolü sağlayıp ödeme yaptığınız kart üzerinden tahsilatı gerçekleştirecektir.

Provizyon iptalleri araç iadesinden sonra ofislerimiz tarafından maksimum 10 iş günü içerisinde sağlanır.

Kaza durumuna göre rapor kontrolü ile ikame araç verilebilmektedir. Her kaza sonrasında ikame araç verilememekte olup ilgili departmanımız gerekli durumlarda sürücülerimizi bilgilendirmektedir.

Kaza sonrasında talep edilen evraklar: Ehliyet, ruhsat, trafik kaza poliçesi, kaza tespit tutanağı (her aracımızda mevcuttur), kazanın oluş yeri ve aracın resimleri, alkol tespit tutanağı şeklindedir.