Genel Kiralama Koşulları

SÜRÜCÜ BELGESİ VE YAŞ SINIRLAMALARI

 

Araç Kiralamak için en az 20 yaşını doldurmuş olmanız ve en az 1 yıllık B grubu ehliyet sahibi olmanız gerekmektedir.

 

Genç Sürücü Ücreti uygulamasını kullanabilmek için aşağıda ve tabloda yer alan koşulların sağlanması gerekmektedir.

 • Ekonomi segmentinde bulunan araçları kiralayabilmek için en az 21 yaşında ve 1 yıl ehliyet sahibi olunması gerekmektedir. 20-21 yaş aralığında ve 1 yıl ehliyet sahibi olan kişiler Genç Sürücü ücreti ödeyerek ekonomik gruptan araç kiralayabilmektedir.

 

 • Komfort segmentinde bulunan araçları kiralayabilmek için en az 25 yaşında ve 3 yıl ehliyet sahibi olunması gerekmektedir. 23-25 yaş aralığında ve 2 yıl ehliyet sahibi olan kişiler Genç Sürücü ücreti ödeyerek komfort grubundan araç kiralayabilirler.

 

 • Kompakt segmentinde bulunan araçları kiralayabilmek için en az 23 yaşında ve 3 yıl ehliyet sahibi olunması gerekmektedir. 21-23 yaş aralığında ve 2 yıl ehliyet sahibi olan kişiler Genç Sürücü ücreti ödeyerek kompakt grubundan araç kiralayabilirler.

 

 • Luxury segmenti araçları kiralayabilmek için en az 30 yaşında ve 5 yıl ehliyet sahibi olunması gerekmektedir. 27-28 yaş aralığında ve 4 yıl ehliyet sahibi olan kişiler Genç Sürücü ücreti ödeyerek luxury grubundan araç kiralayabilirler.

 

 • Mini Elite segmenti araçları kiralayabilmek için en az 25 yaşında ve 3 yıl ehliyet sahibi olunması gerekmektedir. 24-25 yaş aralığında ve 2 yıl ehliyet sahibi olan kişiler Genç Sürücü ücreti ödeyerek Prestij grubundan araç kiralayabilirler.

 

 • Minibüs segmenti araçları kiralayabilmek için en az 25 yaşında ve 3 yıl ehliyet sahibi olunması gerekmektedir. 25-27 yaş aralığında ve 2 yıl ehliyet sahibi olan kişiler Genç Sürücü ücreti ödeyerek minibüs grubundan araç kiralayabilirler.

 

 • Orta segment araçları kiralayabilmek için en az 23 yaşında ve 2 yıl ehliyet sahibi olunması gerekmektedir. 21-23 yaş aralığında ve 1 yıl ehliyet sahibi olan kişiler Genç Sürücü ücreti ödeyerek orta segment grubundan araç kiralayabilirler.

 

 • Prestij segmenti araçları kiralayabilmek için en az 25 yaşında ve 2 yıl ehliyet sahibi olunması gerekmektedir. 23-25 yaş aralığında ve 2 yıl ehliyet sahibi olan kişiler Genç Sürücü ücreti ödeyerek Prestij grubundan araç kiralayabilirler.

 

 • Üst segment araçları kiralayabilmek için en az 27 yaşında ve 5 yıl ehliyet sahibi olunması gerekmektedir. 25-27 yaş aralığında ve 3 yıl ehliyet sahibi olan kişiler Genç Sürücü ücreti ödeyerek Üst segment grubundan araç kiralayabilirler.

 

 

 

 

Yaş

Genç Sürücü Uygulanabilir Yaş Aralığı

Minimum Ehliyet Yaşı

EKONOMİK

21

20-21 Yaş Arası

En az 1 Yıl

KOMFORT

25

23-25 Yaş Arası

En az 2 Yıl

KOMPAKT

23

21-23 Yaş Arası

En az 2 Yıl

LUXURY

30

27-30 Yaş Arası

En az 4 Yıl

MİNİ ELİTE

25

24-25 Yaş Arası

En az 2 Yıl

MİNİBÜS

27

25-27 Yaş Arası

En az 2 Yıl

ORTA

23

21-23 Yaş Arası

En az 1 Yıl

PRESTİJ

25

23-25 Yaş Arası

En az 2 Yıl

ÜST 

27

25-27 Yaş Arası-

En az 3 Yıl

 

 

 

KİRALAMA SÜRESİ

 

Araç kiralama minimum süresi günlük kiralamalarda 24 saat, aylık kiralamalarda ise 30 gündür.

 

FİYATLARA DÂHİL OLAN VE OLMAYAN HUSUSLAR

 

 • Fiyatlara Hasar Sorumluluk Güvencesi, %20 Katma Değer vergisi dahildir. Günlük araç kiralama hizmetinde kilometre kullanım hakkı günlük 500 KM'dir. Bir ay içerisinde toplam kilometre limiti aylık kilometreyi aşamaz.

 

Grup AdıGeçiş GrubuToplam Alt GrupGünlük Km Limitleri hk
108EKONOMİKEKONOMİK GRUP500 KM
69KOMFORT SUVPeugeot 3008 Dizel Otomatik veya Benzeri500 KM
83KOMPAKT SUVPeugeot 2008 Dizel Otomatik veya Benzeri500 KM
92LUXURYBmw 520d Dizel Otomatik veya Benzeri500 KM
96MINI ELİTEMini Cooper Dizel Otomatik veya Benzeri500 KM
113MİNİBÜSVolkswagen Caravelle Dizel Otomatik veya Benzeri500 KM
16ORTARenault Megane Dizel Manuel veya Benzeri500 KM
62PRETİJVolkswagen Passat Dizel Otomatik veya Benzeri500 KM
73ÜSTBmw 320d Dizel Otomatik veya Benzeri500 KM

 

 

 

 

 

 • Araçların müşteriye teslimi tam dolu depo benzin ile yapılır. Eksik veya boş depo yakıt ile iade edilen araçlarda, yakıt farkı, hizmet ücreti ile birlikte tahsil edilir.

 

 • Kilometre aşım ücreti araç grup bazında değişkenlik göstermekte olup detaylı bilgiyi rezervasyon merkezimizden veya ofislerimizden alabilirsiniz

 

 • Akaryakıt, Ferdi Kaza Güvencesi, Mini Hasar Güvencesi, Midi Hasar Güvencesi, Maksi Hasar Güvencesi, İhtiyari Mali Mesuliyet Güvencesi, Asistan paketi, LCF, Bebek Koltuğu, Ek Sürücü ile Köprü ve Otoyol Geçiş Kullanım Ücreti ayrıca hesaplanır.

 

 • Araçların müşteriye teslimi tam dolu depo benzin ile yapılır. Eksik veya boş depo yakıt ile iade edilen araçlarda, yakıt farkı, hizmet ücreti ile birlikte tahsil edilir.

 

*KDV dahil kilometre aşım ücretleridir

 Ekonomik 

Komfort

Kompakt

 Luxury 

Mini ELİT 

Minibüs

Orta

Prestij

Üst

2,00

2,00

2,00

₺3,00

₺2,00

₺3,00

2,00

2,00

₺3,00

 

TEK YÖN ÜCRETLERİ

Aracın bir şehirden teslim alınıp başka bir şehre iadesi durumunda ofislerimiz  tarafından öngörülmüş olan tek yön ücreti uygulanır. Ücret bilgileri ofis bazında değişiklik göstermekte olup rezervasyon aşamasında görülebilir. Detaylı bilgiyi Rezervasyon Merkezi’mizi arayarak alabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

EK SÜRÜCÜ HİZMETİ

Aracın, kiralayan şahıs dışındaki kişi ve/veya kişilerce kullanılabilmesi için ek sürücüye ait Sürücü Belgesi bilgilerinin, ek ücretli olarak, Kira Sözleşmesi’ne eklenmesi ile mümkün olup; ek sürücünün ofislerimize gelerek ilgili sözleşmeye imza atması gerekmektedir. Kira sözleşmesinde yer almayan kullanıcı ve veya kullanıcılar tarafından herhangi bir kaza durumu oluşursa, tüm güvenceler geçersiz sayılarak gerek kiralayan ve gerekse aracı kullanan kişi /kişiler ayrı ayrı ve müştereken sorumlu tutulurlar. Fiyat ve ayrıntılı bilgi için Rezervasyon Merkezi’mizi arayabilirsiniz. (Ek sürücü kiralama koşulları Sürücü Belgesi ve Yaş Sınırlamalarında bulunan koşullarla aynıdır.)

ARAÇ TESLİM ETME VE TESLİM ALMA HİZMETİ

Rezervasyonunu yapmış olduğunuz araç, ofislerimizden size bilgi verilerek, Kredi Kayıt Bürosu’nun Findeks uygulaması ile kredi notunun kontrolü ve değerlendirilmesi yapılacaktır. Ön ödemeli yapılan rezervasyonlarda kredi limitiniz uygun görülmediği takdirde araç kiralama bedeli 3-5 iş günü içerisinde tarafına iade edilecektir.

ARAÇ İADE SÜRESİ

Araçların iadesinde yaşanan gecikmelerde, sadece 59 dakikaya kadar opsiyon uygulanır.

ÖDEME KOŞULLARI

Toplam kiralama tutarı ve güvence bedelleri, kiralamanın başında, aracı kiralayan kişiye ait üzerinde, kendi adı-soy adı ve kredi kartı numarasının olduğu şahsına ait kredi kartı ile tahsil edilir. Nakit ödeme, debit ve sanal kart uygulaması bulunmamaktadır. 

Kira anlaşması kiralama esnasında açılır ve kiralama yapılan ülkenin kanun ve uygulamalarına göre düzenlenir. 

Kiralamanın sonunda oluşabilecek olan fatura tutarı farkı ise kiralama noktasında tahsil veya iade edilir. Kredi kartı sahibinin kiralama esnasında şahsen bulunması gerekmektedir. Başkasına ait kredi kartı ile kiralama yapılamaz. Müşteri tarafından ibraz edilen kredi kartından, kiralama bedeline ek olarak, kiralanacak araç marka ve modeline göre belirli oranda depozit tahsilatı yapılmaktadır. Bu sebeple (kira ve depozit toplam bedeli kadar) limit müsaitliğinin olması gerekmektedir. Depozit olarak tahsil edilen tutar kiralama bitiminde, varsa yukarıda belirtilen ek hizmet, güvenceler, eksik yakıt, hasar, ceza vb. gibi rezervasyonda bulunmayan bedeller düşüldükten sonra, aynı karta iade edilecektir. Depozito iadeleri banka iç iletişiminden kaynaklı olarak iade işlemi yapıldıktan 3-5 iş günü içerisinde kredi kartına yansımaktadır.

ONLİNE ÖN ÖDEMELİ (HEMEN ÖDE) REZERVASYON VE KİRALAMA

Online Ön Ödeme/Hemen Ödeme ifadesi, kiralama bedelini ve seçtiğin ek hizmetleri online olarak, hemen ödeyebileceğini belirtir. Online rezervasyon sayfası; rezervasyon konfirme edilsin ya da edilmesin; araç kiralama anlaşması yerine geçmez. Ön Ödemeli Rezervasyon Formu detayında ismi bulunan kişi adına kiralama yapılır.

Ön ödemeli rezervasyonlar için kiralama koşulları aşağıda sıralanmıştır.

 • Ön Ödemeli rezervasyonlarda kiralama günü, saati, araç bilgileri, kiralama ofisi güncellenemez, değişiklik yapılamaz.
 • Ön ödeme seçeneği ile rezervasyon yapılan araç kiralama bedeli ve seçtiğin ek ürün ve güvence paketlerine ait toplam tutar rezervasyon aşamasında tahsil edilecektir.
 • Ön ödemeli rezervasyon sayesinde kazanılan indirim başka bir kampanya ile birleştirilemez.
 • Ön ödemeli rezervasyonlarda, aracın rezervasyon iade bitiş tarihinden erken iade edilmesi durumunda müşterilerimizin kullanılmayan günlerinin iadesi yapılmamaktadır.
 • Ön Ödemeli rezervasyonlarda aracı teslim alma saatinden 24 saat öncesine kadar rezervasyon iptal edilirse kiralama ücretinin tamamı tarafınıza iade edilecektir.
 • Ön Ödemeli Rezervasyonların iade süreci bankanın işlem yoğunluğuna bağlı olarak 3 ila 5 iş günü arasında değişmektedir.
 • Ön Ödemeli Rezervasyonlarda araçların müşterilerimize teslim edilebilmesi için Genel Kiralama Koşullarının ve aşağıdaki şartların yerine getiriliyor olması gerekmektedir. Aşağıdaki şartların sağlanamaması durumunda araç tahsis edilmeyecek olup, yukarıdaki iade şartları geçerlidir.
 • Depozito için ödeme şekli sadece şahsi kredi kartı olup nakit ödeme ve debit kart uygulaması bulunmamaktadır.
 • Kiralama türü ve araç grubuna göre değişen depozito tutarının şahsa ait kredi kartından sağlanıyor olması gerekmektedir. Kredi kartının üzerinde kiralama yapacak kişiye ait isim, soy isim bilgisi ve kredi kartı numarası bulunmalıdır.
 • Kira bedeline ek olarak kredi kartına konulacak depozito miktarı için yeterli limit uygunluğunun olması gerekmektedir.
 • Aracı teslim alacak kişinin ehliyetini ve kendine ait kredi kartını York Rental ofisine ibraz etmesi gerekmektedir.
 • Yabancı ehliyete sahip kullanıcıların pasaportunu kiralama yapacağı ofise ibraz etmeleri gerekmektedir.
 

 

TRAFİK CEZALARI

Yürürlükte olan trafik yasalarına uyulmamasından doğacak her türlü sorumluluk ve maddi trafik cezaları kullanıcıya aittir. Aracın kirada bulunduğu süre içinde oluşan ancak kiralama bitimi sonrasında elimize ulaşan trafik ve kaçak köprü, otoyol geçişi cezaları, kira anlaşmasında belirtilen kişi ve/veya firmadan tahsil edilir. Araçların hangi nedenle olursa olsun resmi veya yerel makamlar tarafından tutulması nedeni ile geçecek zaman, sözleşme süresi içerisinde kabul edilir. Plakaya yazılan trafik cezalarında trafik cezası tarafımıza tebliğ edildiğinde indirimli olarak ödenmektedir ve müşterilerimizin kredi kartından tahsil edilmekte olup; eş zamanlı olarak trafik cezasına ait hizmet bedeli de uygulanmaktadır.

DİĞER HİZMETLER

Yurt dışında ihtiyaç duyulan kiralamalara ilişkin rezervasyon talepleri 444 8722 numaralı York Car Rental Rezervasyon Merkezi aracılığı ile sağlanabilir. Detaylı bilgi için Rezervasyon Merkezimizi arayabilirsiniz.

ÖNEMLİ NOTLAR

Herhangi bir kaza durumunda, aracın yeri değiştirilmeden kazanın şekline uygun kaza tespit tutanağı tutulması ya da en yakın polis veya jandarma karakoluna başvurularak kaza, hırsızlık ve alkol tespit raporları alınması ve 7/24 hizmet veren 444 87 22 numaralı İletişim Merkezi’ne bilgi verilmesi zorunludur. Sadece Trafik polisleri tarafından düzenlenen kaza tespit tutanakları araç kullanıcıları tarafından emniyetten alınabileceği gibi e-devlet üzerinden de temin edilebilmektedir. Aracın çalınması durumunda da en yakın polis veya jandarma karakoluna başvurularak 7/24 hizmet veren 444 87 22 numaralı İletişim Merkezi’ne bilgi verilmesi zorunludur. Aksi halde satın alınan tüm güvenceler geçersiz sayılarak meydana gelen her türlü zarar, 3'üncü şahıslara verilen maddi ve manevi kayıpları da içermek üzere kiracıdan tahsil edilir. Aracın arızalanması veya herhangi bir nedenle desteğe ihtiyaç duyulması durumunda, 7/24 hizmet veren 444 87 22 telefondan yardım temin edilmesi gerekmektedir.

 • Lütfen kiralama başlangıcında ve iadesi sırasında Araç teslim etme ve teslim alma formunun doldurulup karşılıklı olarak imzalandığından emin olun.
 • Kiralama süresini uzatmak, dönüş saatini ve gününü bildirmek / değiştirmek için lütfen kiralamayı yaptığınız ofisi ve ya Rezervasyon merkezimizi arayın.
 • Kiralama sırasında kaza, aracın arızalanması veya herhangi bir nedenle desteğe ihtiyaç duyulması durumunda 444 87 22 numaralı İletişim Merkezi’ni arayabilirsiniz.
 • Kullanımın sırasında aracın periyodik bakım kilometresi gelmesi durumunda, güvenli bir şekilde yolculuğa devam edebilmen için lütfen İletişim Merkezi’mizi arayın.
 • Aracın TEK TARAFLI olarak kazaya uğraması veya çalınması durumunda, (aracın) yeri değiştirilmeden en yakın polis veya jandarma karakoluna başvurarak kaza, hırsızlık ve alkol tespiti raporları alınmalıdır. ÇİFT TARAFLI kazalarda ise, aşağıdaki maddelerde bildirilen haller dışında, kazanın oluş şekline göre sürücüler, Maddi Hasarlı Kaza Tespit Tutanağını tutanak üzerinde belirtilen şekilde doldurmakla yükümlüdürler. Çift taraflı kazalarda, sadece aşağıdaki hallerde trafik kazası tespit tutanağı, trafik polisi tarafından düzenlenmektedir.
 • Sürücü belgesiz motorlu araç kullanılıyorsa,
 • Sürücüde yaş küçüklüğü varsa,
 • Sürücüde alkol veya akıl sağlığı şüphesi varsa,
 • Kazaya karışan araçlardan birinin kamu kurumlarına ait olması durumunda,
 • Kamu kurumlarına ait eşyada zarar meydana gelirse,
 • Trafik Kazasında sadece 3.kişilere ait eşyalara zarar gelirse,
 • Kazaya karışan araçlardan birinin trafik güvencesinin bulunmaması durumunda,
 • Trafik kazası ölüm ve / veya bedeni zarar ile sonuçlanmışsa.

 

GÜVENCELER

Güvencelerimiz hakkında açıklama aşağıda yer almaktadır. Açıklamalar genel ve bilgi amaçlıdır. York Car Rental bu bilgileri zaman içerisinde değiştirme hakkını saklı tutar. Rezervasyonunuza dahil olan güvenceler fiyat teklifinde ve/veya rezervasyon konfirmasyonunda yer almaktadır.

Fiyatlarınıza dahil olmayan güvenceleri kiralama başlangıcında satış ofislerimizden satın alabilirsiniz. Geçerli limitlerle ilgili detaylı bilgiyi de satış ofislerimizden alabilirsiniz.

İhtiyari Mali Mesuliyet Güvencesi: Trafik sigortası kapsamında 3. şahıslara karşı maksimum1 milyon TL güvence sağlar.

Mini Onarım Güvencesi : Rapor düzenlenmesi veya tutanak tutulması mümkün olmayan, tek taraflı hasar durumları için müşteriye 6000 TL'ye kadar beyanla onarım hakkı sunan hasar güvencesidir.

Midi Onarım Güvencesi : Rapor düzenlenmesi veya tutanak tutulması mümkün olmayan, tek taraflı hasar durumları için müşteriye 8.000 TL'ye kadar beyanla onarım hakkı sunan hasar güvencesidir.

 

Maksi onarım Güvencesi: Rapor düzenlenmesi veya tutanak tutulması mümkün olmayan, tek taraflı hasar durumları için müşteriye 10.000 TL'ye kadar beyanla onarım hakkı sunan hasar güvencesidir.

Lastik Cam Güvencesi: Rapor düzenlenmesi veya tutanak tutulması mümkün olmayan, tek taraflı hasar durumları için 1 Lastik veya 1 cam onarım hakkı kapsamaktadır.

 
YUKARIDA AÇIKLANAN GÜVENCELER GENEL VE BİLGİ AMAÇLIDIR. DETAYLI BİLGİ KİRALAMA OFİSLERİMİZDEN ALINABİLİR.

 

YABANCI EHLİYETLE KİRALAMA

 • Kiralama yapacak olan Türk vatandaşları dış ülkelerden aldıkları sürücü belgeleri ile ülkemizde araç kullanmalarının yalnızca aşağıdaki şart ve koşullarda mümkün olduğunu bilir ve kabul eder:
  1. Dış ülkelerden alınan sürücü belgeleri ile ülkemize giriş yapıldığı tarihten itibaren en fazla 1 yıl süreyle araç kullanılabilir.
  2. Altı aydan fazla ülkemizde bulunanların, araç kullanırken dış temsilcilikler veya noter tarafından onaylanmış sürücü belgelerinin Türkçe tercümelerini sürücü belgesi ile birlikte yanlarında bulundurmaları zorunludur.
  3. Bir yılın sonunda ülkemizde araç kullanılabilmesi için dış ülkelerden alınan sürücü belgelerinin ülkemiz sürücü belgesi ile değiştirilmesi zorunludur.
 • Kiralama yapacak olan Yabancı ülke vatandaşları ise dış ülkelerden aldıkları sürücü belgeleri ile ülkemizde araç kullanmalarının aşağıdaki şart ve koşullarda mümkün olduğunu bilir ve kabul eder:
  1. Dış ülkelerden alınan sürücü belgeleri ile ülkemize giriş yapıldığı tarihten itibaren en fazla altı ay süreyle araç kullanılabilir.
  2. Altı ayın sonunda ülkemizde araç kullanılabilmesi için dış ülkelerden alınan sürücü belgelerinin ülkemiz sürücü belgesi ile değiştirilmesi zorunludur.
 • Yabancı ehliyetlerde, ehliyet veriliş tarihi ve müşterinin ismi latin alfabesi ile yazıldıysa ve okunabiliyorsa araç kiralaması gerçekleştirilebilir. Eğer Latin alfabesi ile yazılmamış ise noter onaylı tercüme beyan etmesi gerekir.
 • İlgili kanunlar ile ikili ve çok taraflı anlaşma hükümleri saklı kalmak üzere dış ülkelerden alınan sürücü belgelerinin, ülkemiz sürücü belgeleri ile değiştirilmesine ilişkin usul ve esaslar aşağıda belirtilmiştir:
 • Müracaat herhangi bir trafik tescil kuruluşuna yapılabilir.
 • Müracaat sırasında ibraz edilmesi zorunlu olan bilgi ve belgeler Emniyet Genel Müdürlüğünce belirlenir.
 • Sürücü belgesi alacaklarda, 2918 sayılı Kanunun 41 inci maddesinde belirtilen eğitim ve sınav şartı hariç, aynı maddedeki hükümlü olmama, yaş, öğrenim ve sağlık şartları aynen aranır. Ancak ikili veya çok taraflı anlaşma hükümleri ile uygulamalar saklı kalmak üzere diplomatik muafiyeti olan yabancılar için, gerekli şartları taşıdıklarına dair yazılı beyanları esas alınır.
 • Gerektiğinde Dışişleri Bakanlığı veya dış temsilciliklerimiz aracılığıyla sürücü belgesinin doğruluğu hakkında inceleme ve araştırma yapılabilir.
 • Geçici olarak alınmış olan yabancı sürücü belgeleri değiştirilmez.
 • Karayolu Trafiği Konvansiyonuna taraf olmayan ve sürücü belgelerinin karşılıklı olarak tanınması ve değişimine ilişkin ikili bir anlaşmamız bulunmayan ülkelerden alınan sürücü belgeleri ülkemiz sürücü belgesi ile değiştirilmez.
 • Türk vatandaşlarının Karayolu Trafiği Konvansiyonuna taraf olan ülkelerden aldıkları sürücü belgeleri, karşılığı veya dengi olan sürücü belgeleri ile değiştirilir.
 • Yabancıların Karayolu Trafiği Konvansiyonuna taraf olan ülkelerden aldıkları motorlu bisiklet (moped), motosiklet, lastik tekerlekli traktör, iş makinesi veya otomobil cinsi araçları kullanmak üzere verilen sürücü belgeleri karşılığı olan ülkemiz sürücü belgeleriyle, diğer araç cinslerini kullanmak üzere verilen sürücü belgeleri ise ülkemiz B sınıfı sürücü belgesi ile değiştirilir, ancak bu araçları römork takarak kullanma yetkisi olanların belgeleri ülkemiz BE sınıfı sürücü belgesi ile değiştirilir. Bunların dışındaki sınıf sürücü belgelerinin talep edilmesi halinde eğitim ve sınav şartı da aranır.
 • Dış ülkelerden sürücü belgesi almış kişilerin ülkemizde farklı bir sınıf sürücü belgesi alabilmeleri için dış ülkelerden almış oldukları sürücü belgesini ülkemiz sürücü belgesine dönüştürmüş olmaları zorunludur.
 • Ülkemiz sürücü belgeleri ile değiştirilen dış ülkelerden alınmış sürücü belgeleri ilgili ülkeye gönderilir.
 • Dış ülkelerden almış oldukları sürücü belgeleri ile bu maddede belirtilen şartları sağlamadan araç kullananlar hakkında 2918 sayılı Kanunun 39 uncu maddesine istinaden işlem yapılır.
 •  

ÇİPLİ KİMLİK KARTI İLE KİRALAMA

 

Tüm kiralama işlemlerinde, eski veya yeni kimlik belgelerinin yanında kiralama yapılan araç sınıfına uygun sürücü belgesinin de ibraz edilmesi gerekmektedir.

 

 

SÜRE UZATMA VE ARAÇ PERİODİK BAKIMLARI

 

Kiralama Süresini Uzatma: Kiralama sürenizi uzatmak isterseniz, bununla ilgili başvuru yapmanız ve onay almanız gerekmektedir. Onay almadan yapacağınız uzatmalar kira sözleşmesinin ihlali niteliğinde olacaktır. Kira anlaşmanızda yer alan ücret bilgileri, anlaşmada belirtilen tarihlerle sınırlı olduğundan, kiralama sürenizi uzatacağınız tarihlerdeki güncel fiyat bilgileri için kiralamanızı gerçekleştirdiğiniz York Car Rental Ofisi’ni arayabilirsiniz.

 

Araçların Periodik bakımları: Uzun dönem kiralamalarda araçlarımızın bakımlarını takip etmekte olup periodik bakımlar için sizinle iletişime geçiyor ve anlaşmalı olduğumuz en yakın servise yönlendirme sağlıyoruz.