Hakkımızda

40 yılı aşkın bir süredir gıda, tarım, tekstil, lojistik ve otomotiv sektörlerinde ticari faaliyetlerini sürdüren Dicle Grup, uzun dönem araç ve filo kiralama sektöründeki varlığını, kısa dönem araç kiralama sektörü ile pekiştirmek amacıyla, DCL Otomotiv Kiralama Hizmetleri’ni kurdu.

 

 

DCL Otomotiv Kiralama Hizmetleri’nin arka planında araç kiralama sektöründe 15 yıla yaklaşan bir deneyim, kalite ve profesyonellik bulunmaktadır.

 

 

DCL Otomotiv Kiralama Hizmetleri, ilk yatırımı olan, 2008 yılında Kanada Toronto’da kurulmuş, rekabetçi fiyatları ve araç çeşitliliği ile tanınarak Dünya’nın en büyük broker firmaları ile çalışan York Rent a Car markasını 2023 yılında Türkiye’ye getirdi.

 

 

DCL Otomotiv Kiralama Hizmetleri, kısa dönem araç kiralama faaliyetlerini York Rent a Car adı ile Türkiye’de sürdürmektedir.

 

 

York Rent a Car’ın hedefi, edinmiş olduğu bilgi, sahip olduğu tecrübe, bünyesinde bulunan güçlü personel kadrosu, sektörde yerini sağlamlaştırmış danışmanlık firmalarının iş birliği ile uluslararası arenada boy gösteren bir marka özgüveni ve güç birliği ile büyüme trendine devam etmektir.

 

 

2023 yılı ilk çeyreğinde ilk şubesini İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nda açan York Rent a Car, devamında Muğla Dalaman Havalimanı, Antalya Havalimanı, Gaziantep Havalimanı, İzmir Adnan Menderes Havalimanı ve İstanbul Yenibosna Airport AVM’deki şubeleri ile çeşitlendirmiştir.

 

 

Bugün Türkiye’de 34 marka / 50 model ve ekonomiden SUV’ye uzanan, her ihtiyaca yönelik kiralama çözümleri ile hizmet veren York Rent a Car, müşteri memnuniyet odaklı tecrübeli kadrosu ve güçlü teknik alt yapısı ile şube yapılanmasını daha geniş bir yelpazede genişletmek için yatırımlarına devam etmektedir.

 

 

York Rent a Car’ın filosundaki araçların tümü 2023 model olup, %70’i genç ve otomatik araçlardan oluşmaktadır. 2024 yıl sonu hedefi; şube sayısını arttırarak, toplamda 1.000 araç kapasitesine sahip olmak ve müşteri memnuniyetinin her geçen gün arttığı araç kiralama markalarından biri olmaktır.

Hakkımızda